http://didshahr.ir/207905

۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل:

۲۵۱ مدرسه گاز ندارند

دولت لطفی افزود: امسال نیز برای ۲۵۱ مدرسه که گازکشی به آنها انجام نشده بود، فعالیت‌هایمان را متمرکز کردیم تا با همکاری شرکت گاز این اقدامات انجام شده و ما نیز وسایل گرمایشی آنها را تهیه کنیم.

بخاری مدرسه

دولت لطفی اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی در قالب ۱۰ هزار کلاس در استان اردبیل دایر است که سعی کردیم در سال‌های اخیر با جذب اعتبارات ملی، استانی و خیرین در حوزه مقاوم‌سازی، استانداردسازی سیستم حرارتی، تعمیر و تجهیز مدارس و … به خوبی فعالیتمان را انجام دهیم.

وی به اقدامات گسترده برای استانداردسازی تاسیسات حرارتی مدارس استان به عنوان دغدغه مردم و مسئولان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع حوادث تلخ و ناگوار در مدارس به دلیل استفاده از بخاری‌های نفتی و غیراستاندارد نوسازی مدارس در یک حرکت انقلابی سعی کرد تا همه مدارس را به سیستم حرارتی استاندارد مجهز کند.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: سال گذشته با اولویت ۳۶۸ مدرسه در استان که دارای علمک گاز بوده اما از بخاری نفتی استفاده می‌کردند، سعی شد تا این مدارس به سیستم مناسب و استاندارد گرمایشی مجهز شوند.

بساط بخاری‌های نفتی از مدارس اردبیل برچیده شد

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: تا یک هفته آینده با تجهیز تمام مدارس استان به سیستم گرمایشی استاندارد بساط بخاری‌های نفتی از واحدهای آموزشی استان اردبیل برچیده می‌شود.

وی بیان کرد: تا ۱۰ روز آینده با تجهیز ۲۵۱ مدرسه فاقد تجهیزات گرمایشی استاندارد برای همیشه بساط مدارس دارای بخاری‌های نفتی برچیده شده و همه مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز خواهد شد.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل ادامه داد: در اولویت بعدی تلاش می‌کنیم تا ۱۴۰ مدرسه استان را که از بخاری گازی استفاده می‌کنند، به تاسیسات موتورخانه مرکزی، رادیاتور و یا پکیج تبدیل کرده و نگرانی‌ها از بابت فعالیت بخاری‌های گازی را نیز رفع کنیم.

طرح آجر به آجر فرصتی برای جلب مشارکت‌های مردمی در امر مدرسه‌سازی

لطفی از ابلاغ دستورالعمل طرح آجر به آجر خبر داد و اظهار کرد: این طرح با هدف جلب مشارکت‌های مردمی در ساخت، تعمیر و تجهیز مدارس ابلاغ شده تا خیرین حتی به اندازه خرید یک کیسه سیمان و یا سایر مصالح و تجهیزات کمک‌کار دولت در امر ساخت و ساز مدرسه باشد.

وی نقش رسانه‌ها را در اطلاع‌رسانی عمومی این موضوع و تلاش برای جلب نظر خیرین و افراد نیکوکار یادآور شد و بیان کرد: در همین راستا مجمع خیرین بانوان فعال شده و سعی بر این است تا همه خیرین استان و خارج از استان و افراد با نیت خیر وارد این امر خداپسندانه شوند.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/207905

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *