1. صفحه اول
 2. برگزیده
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ :: ۱۷:۳۴

ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس مجمع نـمایندگان هـرمزگان با بیان اینکه حدود ۳۰ کشتی خارجی و چینی در آبهای ایران مشغول صید ماهی و آبزیان هستند، از نقش دلالان و رانت خواران در این زمینه خبر داد.

احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به موضوع ماهیگیری و صید آبزیان کشتی های چینی در آبهای ایران و تکذیب این خبر از سوی مسئولین از جمله مسئولین شیلات و سازمان بنادر و دریانوردی گفت: صیادانی که به شیوه سنتی مشغول صید ماهی و آبزیان هستند، از شیوه صید ماهی توسط کشتی های بزرگ خارجی و چینی شکایت دارند و با مراجعه به ما نمایندگان خواستار پیگیری موضوع هستند.

وی تصریح کرد: در آبهای جنوب از جمله هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچیستان و بوشهر حدود ۳۰ کشتی خارجی و چینی مشغول صید هستند و چون به رادارهای پیشرفته مجهز هستند، گله های ماهی و آبزیان را شناسایی و به یکباره همه را صید می کنند.

رئیس مجمع نـمایندگان هـرمزگان گفت: این کشتی های خارجی هستند اما به صیادانی در ایران اجاره داده شده که مدت اجاره هم سه سال است.

مرادی افزود: صیادان سنتی هم تقاضا دارند که اجاره این کشتی ها نباید تمدید شود و هم اینکه این کشتی ها باید در آبهای آزاد و اقیانوس ها به ماهیگیری بپردازند نه در آبهای ایران.

وی تصریح کرد: به رغم تکذیب این موضوع از سوی مسئولین، اطلاعاتی که ما داریم کشتی های مذکور در آبهای ایران حضور دارند.

نماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی از نقش دلالان و رانت خواران در این زمینه خبر داد و گفت: برخی از حضور این کشتی ها در آبهای ایران منفعت هایی دارند.

مرادی با بیان اینکه این موضوع در حیطه مسئولیت محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی است، افزود: اینجانب در مجلس به وزیر تذکر دادم اما آقایان بجای رفع مشکل، منکر واقعیت می شوند و می گویند کشتی خارجی در آبهای ایران حضور ندارد.

بعد انتشار خبر وجود کشتی های خارجی و چینی در آبهای ایران، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: هیچ کشتی ماهیگیری چینی در آب‌های خلیج فارس وجود ندارد و در دریای عمان کشتی‌هایی با پرچم جمهوری اسلامی ایران با درخواست شیلات مشغول صید هستند. بر روی ناوگان ملی ما پرسنل ایرانی و بر روی ناوگان صیادی چینی پرسنل خارجی هستند و این دلیل بر تعرض چینی‌ها به آب ایران و پاکسازی خلیج فارس و دریای عمان نیست.

آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css

برگزیده

 • شرکت پورشه به سمت تولید عسل می رود

 • این مومیایی رضاشاه است؛ این مومیایی رضاشاه نیست!

 • مومیایی منسوب به رضاشاه آسیب دید

 • مقبره رضا شاه، از تدفین تا تخریب/تصاویر

 • پردرآمدترین مشاغل در روسیه کدامند؟

 • چرا مومیایی کشف‌شده در شهر ری متعلق به رضاشاه نیست؟

 • سرنوشت تلخ سه کودک در شکنجه‌گاه پدر و نامادری

 • ضد و نقیض‌های کشف جسد مومیایی رضاخان/عکس

 • تلویزیون صاحب امتیاز «جناب خان» شد

 • بهترین زمان برای خرید مسکن چه ماهی است؟

 • 2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A