1. صفحه اول
 2. برگزیده / حوادث
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ :: ۳:۰۱

ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اعضای باند تبهکاران که پس از سرقت خودروهای مدل بالا و با ترفندی عجیب، آنها را با خودروهای مشابه جابه‌جا می‌کردند با تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت آگاهی البرز شناسایی و دستگیر شدند.

 

به ‌دنبال افزایش سرقت خودروهایی ازجمله مزدا ۳، پژو پرشیا و زانتیا طی چند روز گذشته تیم ویژه‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت در پلیس آگاهی تشکیل شد تا اینکه مأموران توانستند در دو عملیات جداگانه اعضای یک باند چهار نفره را شناسایی و دستگیر کنند که به سرقت ۱۸ خودرو نیز اعتراف کردند.

به گزارش ایران، اعضای باند تبهکاران که پس از سرقت خودروهای مدل بالا و با ترفندی عجیب، آنها را با خودروهای مشابه جابه‌جا می‌کردند با تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت آگاهی البرز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ صفایی -رئیس پلیس آگاهی استان البرز- صبح دیروز در یک نشست خبری گفت: به ‌دنبال افزایش سرقت خودروهایی ازجمله مزدا ۳، پژو پرشیا و زانتیا طی چند روز گذشته تیم ویژه‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت در پلیس آگاهی تشکیل شد تا اینکه مأموران توانستند در دو عملیات جداگانه اعضای یک باند چهار نفره را شناسایی و دستگیر کنند که به سرقت ۱۸ خودرو نیز اعتراف کردند.

وی درباره نحوه سرقت‌ها گفت: یکی از اعضای باند، صافکار و نقاش خودور بود که هرگاه خودروی تصادفی گرانقیمتی را که برای تعمیر می‌آوردند آن را می‌خریدند و اعضای گروه هم به سرقت خودروی مشابه می‌پرداختند. دزدان حرفه‌ای سپس بخش‌های مهم خودروهای سرقتی را با خودروهای تصادفی جابه‌جا کرده و سپس خودروهای مسروقه را به قیمت بالایی می‌فروختند.

اما کارآگاهان توانستند با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان، سارقان را شناسایی و دستگیر کنند که دارای سوابق متعدد کیفری نیز هستند. از اعضای این باند تاکنون ۱۵ خودرو سرقتی کشف شده و مأموران صاحبان خودروها را نیز شناسایی کرده‌اند.وی همچنین از دستگیری دو زورگیر خبر داد که با سرقت خودروهای پراید، اقدام به مسافرکشی می‌کردند.

آنها مسافران‌شان را وادار می کردند در صندلی جلو بنشینند تا قدرت مانور داشته باشند و سپس مسیر را تغییر می‌دانند و با زورگیری، اموال قیمتی و پول‌های نقد مسافران را سرقت می‌کردند و در ادامه مسافران نگون بخت را در بیابان های تاریک رها می‌کردند.

سرانجام مأموران کلانتری ۲۹ کرج موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه آنها را در حال سوار کردن مسافری شناسایی کنند. در بازرسی از محل زندگی این دو سارق هم دو خودروی سرقتی پراید و دو قبضه سلاح غیر استاندارد، شوکر و اموال سرقتی کشف و ضبط شد.

آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css آموزش ساخت اسلایدشو با css

برگزیده

 • نشانه های سردی معده چیست؟

 • تصادف عجیب نیسان آبی با پراید/تصاویر

 • اعلام ساعت و شبکه پخش سریال های نوروزی/تصاویر

 • «سلفی» گرفتن به عنوان اختلال روانی تایید شد

 • ماجرای قطع دسترسی کاربران ایرانی به اپ استور اپل

 • تلگرام ایران را تحریم کرد

 • پشت‌پرده استعفای نجفی لو رفت!/عکس

 • ۴ خطای رایج در مراقبت از پوست

 • بازیگران ایرانی چند می‌ارزند؟

 • قوی‌ ترین خواب‌ آور‌های طبیعی

 • 2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A